Historia wczoraj, historia dzisiaj

Może nie każdemu sprawia satysfakcja nauka historii. Ale każdy obywatel powinien chociaż posiadać częściową wiedzę, dzięki której będzie w stanie powiedzieć, co działo się “wczoraj”. Tym bardziej, że niektóre wydarzenia historyczne są tak naprawdę lekcją, czego nie powinno się robić. Chociażby dlatego, żeby móc cieszyć się względnym spokojem na świecie. Historia na świecie, historia w Europie, a także w Polsce – o tym wszystkim uczniowie dowiadują się w szkole podstawowej i średniej. To właśnie wtedy użytkowany jest przez nich m.in. podręcznik do historii klasa 6, czy też potrzebne zeszyty ćwiczeń.

Podróże w czasie. Historia, podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej

Książka, która pochodzi od wydawnictwa GWO. Autorem jest T. Małkowski. Może nie jest ona tak popularną publikacją, ale i tak nadal duża liczba uczniów, pod przewodnictwem swoich pedagogów, korzysta z niej, dowiadując się, jakie były najistotniejsze fakty historyczne z danego okresu. W tym podręczniku omawiany jest okres, który rozpoczyna wielkie odkrycia geograficzne, aż do czasu Wielkiego Księstwa Warszawskiego. Na końcu każdego rozdziału można znaleźć pytania i różnego rodzaju ćwiczenia, które to pomagają utrwalić zdobytą wiedzę. W porównaniu do poprzedniego wydania tego podręcznika, nowa wersja wydaje się zdecydowanie bardziej ciekawsza. W szczególności, jeżeli chodzi o grafiki, czy też zdjęcia.

Historia. Klasa 6. Szkoła podstawowa. Ćwiczenia

Anita Plumińska-Mieloch zadbała o to, aby uczniowie mieli dostęp do dobrych ćwiczeń, które są jeszcze bardziej rozbudowane – niż to jest w przypadku książki. Za wydanie tej publikacji odpowiedzialny jest WSIP. Zeszyt ćwiczeń został dopasowany do książki. Tak, aby poszczególne rozdziały mogły się ze sobą pokrywać. Dzięki temu rozwiązywanie poszczególnych zadań, nie powinno sprawiać nikomu trudności. Zadania zostały tak uporządkowane, aby każdy uczeń, bez względu na umiejętności, potrafił sobie z nimi poradzić na lekcji lub samodzielnie, w domu.